Czym się kierować wybierając materac przeciwodleżynowy?

wpis w: Bez kategorii | 1
Czym się kierować wybierając materace przeciwodleżynowe?
Osoba, która z powodu choroby lub niepełnosprawności zostaje przykuta do łóżka, narażona jest na powstawanie bardzo bolesnych i trudnych do wyleczenia odleżyn. Dlatego kładzie się duży nacisk na profilaktykę przeciwodleżynową, a w tej najlepiej sprawdzają się materace i poduszki przeciwodleżynowe typu Safe firmy ScanRehab.
Jak powstają odleżyny?
Warto zadać sobie pytanie, w jaki sposób powstają odleżyny. Otóż, gdy chory długo pozostaje w jednej pozycji, np. leży na plecach, niektóre punkty na jego ciele są stale uciskane przez podłoże. Dodatkowo u chorych leżących krążenie jest zazwyczaj słabsze niż u osób w pełni sprawnych. Dochodzi do niedokrwienia uciskanych części, w efekcie czego powstają bolesne rany.
Sposób ułożenia ciała
Materac przeciwodleżynowy pozwala ułożyć chorego w takiej pozycji, w której nacisk rozkłada się równomiernie na całe ciało. Dzieje się tak dlatego, że taki materac SAFE proponowany przez ScanRehab, www.scanrehab.pl wykonany jest z tworzywa wiskoelastycznego o otwartej strukturze komórek, dzięki czemu powietrze dostaje się do środka materaca. Zapewnia to miękkość i wysoką elastyczność podłoża, a tym samym gwarantuje komfort osobie leżącej. Ponadto, nasze materace przeciwodleżynowe stabilizują pozycję ciała – jest to szczególne ważne u chorych z niedowładami lub paraliżem, którzy nie są w stanie samodzielnie kontrolować swojego ułożenia.
Jaki materac kupić?
Materac powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Bardzo ważna jest waga chorego – pacjent o wadze 50 kg będzie potrzebował materaca o innych parametrach niż pacjent ważący 120 kg. Warto zwrócić uwagę na to, jak wykonana jest powierzchnia materaca i czy łatwo będzie nam utrzymać ją w czystości. Materace sprzedawane przez ScanRehab można prać w normalnej pralce w temp. Do 95 stopni C. Nasze materace to materace wierzchnie, które kładziemy na zwykły materac.
przykład materaca przeciwodleżynowego produkty przeciwodleżynowe

  1. Tomasz

    Rewelacyjne materace. Używam już bardzo długo, jakość a przede wszystkim działanie przeciwodleżynowe na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *