Zamówienie Zespołu Opieki Zdrowotnej

wpis w: Bez kategorii | 0

Szanowni Państwo

W ostatnich dniach Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej złożył zamówienie na materace przeciwodleżynowe szaro różowe.

PRODUKTY PRZECIWODLEŻYNOWE SAFE®

SAFE® jest nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie polimerów termoelastycznych z całkowicie otwartą strukturą komórek, a zatem idealnym do absorpcji obciążenia i nacisku.

SAFE® jest lekki i specjalnie przystosowany do wymagań użytkowych szpitali, hospicjów i domów opieki

SAFE® jest tworzywem termoczułym utrzymuje stałą temperaturę ciała, co wraz z zapewnieniem dopływu świeżego powietrza powoduje maksymalne rozluźnienie mięśni konieczne przy zapobieganiu powstawania i leczeniu ran odleżynowych

PRODUKTY SAFE obejmują materace szpitalne, podkładki na wózki inwalidzkie oraz specjalne podkładki ortoplastyczne, poduszki i inne produkty przeciwodleżynowe

WSZYSTKIE PRODUKTY SAFE mogą być wielokrotnie prane w maszynach w temperaturze do 95°C i suszone w suszarkach oraz w razie potrzeby sterylizowane w gorącej parze do 120°C, w gorącym suchym powietrzu do 136°C – max. 12 min.

Tworzywo SAFE® (Shock Absorbing Foam) jest tworzywem z otwartą strukturą komórek, w przeciwieństwie do gąbki z tworzywa sztucznego, która ma zamkniętą strukturę komórek. Otwarta struktura komórek sprawia, że powietrze dostaje się do środka materaców oraz innych produktów  SAFE® co powoduje, że stają się one, pod wpływem temperatury, miększe i układają się zgodnie z  konturem ciała, równomiernie rozkładając nacisk ciała na powierzchnię całego materaca. Można się o tym przekonać wdmuchując powietrze do tworzywa i obserwując jego zachowanie się lub wkładając próbkę tworzywa do lodówki.

Technologia ta została opracowana dla astronautów amerykańskich, którzy byli narażeni na duże obciążenia i wpieranie w fotele na skutek przeciążeń przy przelatywaniu statku kosmicznego przez atmosferę. Patent ten został zakupiony przez firmę duńską i producenta szwajcarskiego, a następnie przystosowany do potrzeb przemysłu medycznego.

ScanRehab jest jedynym przedstawicielem tego producenta na rynku polskim.

Materac przeciwodleżynowy

 Jest to uniwersalny materac – strona różowa dla pacjentów o wadze do 80 kg, strona szara dla pacjentów o wadze powyżej 80 kg do 130 kg

MATERAC TEN KŁADZIEMY NA INNY MATERAC, NA WERSALKĘ ITD.

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu

biuro@scanrehab.pl

12 421 71 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *