Dlaczego wierzchnie materace i podkładki z viskoelastycznego polimeru SAF

Dlaczego wierzchnie materace i podkładki z viskoelastycznego polimeru SAF

ScanRehab jest wyłącznym importerem i dystrybutorem wierzchnich materacy i podkładek z viskoelastycznego polimeru SAF (Shock Absorbing Foam).

Wierzchnie materace i podkładki z viskoelastycznego polimeru SAF, czyli materace i podkładki wykonane z pianki viskoelastycznej, są powszechnie używane w opiece zdrowotnej i opiece nad pacjentami z różnymi problemami zdrowotnymi. Istnieje kilka powodów, dla których pacjenci powinni korzystać z tych produktów:

Zmniejszenie ryzyka odleżyn: Dla pacjentów, którzy są narażeni na ryzyko odleżyn, wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru SAF pomagają w zapobieganiu temu problemowi. Ich zdolność do rozkładu ciśnienia po całej powierzchni ciała zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn.

Redukcja punktowego nacisku: Wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru SAF są znane z ich zdolności do dopasowywania się do kształtu ciała pacjenta, co pomaga w równomiernym rozkładzie ciśnienia na całej powierzchni ciała. To jest szczególnie istotne dla pacjentów, którzy leżą w pozycji leżącej przez dłuższy czas, aby uniknąć owrzodzeń i odleżyn.

Komfort i wsparcie: Wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru oferują pacjentom wygodę i wsparcie, co  pomaga w zwiększeniu komfortu podczas leżenia w łóżku przez długi okres. Otwarta struktura komórek gwarantuje wolny przepływ powietrza, co zapobiega powstawaniu wilgoci. To jest istotne, szczególnie dla pacjentów o ograniczonej mobilności.

Poprawa jakości snu: Wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru SAF pomagają w poprawie jakości snu pacjentów, co jest ważne dla procesu zdrowienia. Komfortowa powierzchnia materaca pomaga pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia.

Zmniejszenie bólu i napięcia: Dla pacjentów z bólami pleców, mięśni czy stawów wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru SAF pomagają w zmniejszeniu bólu i napięcia. Dzięki dostosowaniu się do kształtu ciała, zapewniają wsparcie w odpowiednich miejscach.

Wspomaganie procesu zdrowienia: Wierzchnie materace z viskoelastycznego polimeru SAF są szczególnie korzystne dla pacjentów po operacjach chirurgicznych, ponieważ pomagają w zapewnieniu odpowiedniego wsparcia i komfortu podczas rekonwalescencji.

Łatwa pielęgnacja: Te materace są wygodne w pielęgnacji, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i higieniczności – można je dezynfekować w autoklawie lub prać w normalnej pralce w temp. do 90 stopni.

Warto jednak pamiętać, że wybór wierzchniego materaca czy podkładki z viskoelastycznego polimeru SAF powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych pacjenta.