DPS w Przeworsku wykorzystuje produkty ScanRehab

DPS w Przeworsku wykorzystuje produkty ScanRehab

DPS w Przeworsku przeznaczony jest dla 50 osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Placówka prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Mieszkańcy mają zapewnioną całodobową opiekę oraz zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa i poszanowania godności. Opiekujący dokładają wszelkich starań, by pobyt upływał w jak największym komforcie m.in. poprzez stosowanie Prostego Systemu Przemieszczania (PSP) wykorzystując produkty ScanRehab. Pensjonariusze mają do dyspozycji komfortowe i funkcjonalne pokoje mieszkalne, a także liczne pomieszczenia wspólne, w tym stołówkę, świetlice, pracownie zajęciowe i rehabilitacyjne.
Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacyjne oraz terapeutyczne.

Prosty System Przemieszczania
Wszystkie produkty w PSP są zintegrowane, co umożliwia osobne stosowanie lub w systemach kombinacji. Cała oferta ma charakterystyczne wspólne cechy: generuje oszczędność czasu, dzięki prostej obsłudze, umożliwia personelowi medycznemu bezpieczne przemieszczanie i pobudzenie pacjentów do ruchu.

DPS w Przeworsku zakupił następujące produkty do łatwego przemieszczania mieszkańców DPS:

Pasy do przemieszczania RO 6024 i RO 6025

Specyfikacja produktu:
Pasy do przemieszczania RO 6024 i RO 6025 stanowią doskonałe zabezpieczenie pacjenta zarówno w czasie ćwiczeń jak i jakiejkolwiek mobilizacji. Strona wewnętrzna wykonana jest z materiału antypoślizgowego, wypełniona miękkim materiałem dla podwyższenia komfortu pacjenta. Posiadają bezpieczne zapięcie.
RO 6024 – rozmiar pasa pacjenta: 70-120cm
RO 6025 – rozmiar pasa pacjenta: 100-160cm

 Mininosze RO 3012 – welur

Specyfikacja produktu:
Mininosze RO 3012 są doskonałą pomocą w czasie codziennej pracy personelu medycznego, a także podczas opieki nad chorym w domu. RO 3030 z miękką wewnętrzną stroną z weluru dla wyższego komfortu pacjenta.
RO 3012 Mininosze (20 x 60cm) – welur

Podkład ślizgający się w jednym kierunku RO 2070

Specyfikacja produktu:
Podkład ślizgający się w jednym kierunku RO 2070 stosowany jest w celu zapobiegania ześlizgiwania się pacjentów ze stołków i wózków inwalidzkich. Wszyta taśma welurowa oraz materiał non-slip przeciwdziałają zsuwaniu się pacjenta ze stołka. Pacjent pozostaje zatem w poprawnej pozycji wyjściowej. Uszyty jest z miękkiego puszystego materiału dla podwyższenia komfortu siedzenia.

Podkład ślizgający w jednym kierunku RO 2076 z uchwytami

Specyfikacja produktu:
Podkład ślizgający się w jednym kierunku RO 2076 stosowany jest w celu zapobiegania ześlizgiwaniu się pacjentów z łóżek, wszyta taśma welurowa oraz materiał non-slip przeciwdziałają zsuwaniu się pacjenta z łóżka przy podniesionym podgłowiu. Uszyty jest z miękkiego puszystego materiału, podwyższającego komfort leżenia. Posiada uchwyty ułatwiające opiekującemu właściwe umiejscowienie pacjenta.
RO 2076 (130 x 45cm) – z uchwytami

Śliski podkład RO 1230 (100x70cm)

Specyfikacja produktu:
Śliski podkład RO 1230 jest optymalnym produktem zarówno przy obracaniu w łóżku jak i przy przemieszczaniu między łóżkami. Dzięki jego wymiarom 100x70cm jest wystarczająco długi, aby pomagać w przemieszczaniu pacjenta w pozycji leżącej z łóżka na łóżko, ale jednocześnie nie jest za długi aby móc sprawnie obracać i przemieszczać pacjenta w obrębie łóżka.
Do obracania i przemieszczania pacjentów w łóżku oraz między łóżkami, z pokrowcem nylonowym.
RO 1230 Śliski podkład (100x70cm)